Zawody wędkarskie

Wędkowanie dla niepełnosprawnych

Tradycyjnie podczas wakacji nie mogło zabraknąć wędkarskich zawodów organizowanych przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, prowadzony przez Fundację „Misericordia”. Impreza odbywa się od ponad 10 lat. Wędkowanie odbywało się na terenie parku przy zabytkowym dworku, który jest siedzibą WTZ.

– Cieszę się, że impreza spotyka się z coraz większym zainteresowaniem, gdyż w zawodach udział wzięły także placówki spoza powiatu, w tym warsztaty terapii zajęciowej w Koniecwałdzie i Dzierzgoniu. Już kolejny rok sędzią głównym zawodów był Krzysztof Piłkowski z Polskiego Związku Wędkarskiego. Niezależne Towarzystwo Wędkarskie, kierowane przez Zbigniewa Sitko, które zarybia nasze stawy, pozwoliło nam na wędkowanie. Jak zawsze wszystkie ryby po złowieniu i policzeniu trafiły do wody – podkreśla Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach.

Puchar za pierwsze miejsce powędrował do wędkarzy ze Stowarzyszenia Piłkowscy i Przyjaciele. Na drugim miejscu zawody zakończyli zawodnicy z Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Warsztatu Terapii Zajęciowej w Koniecwałdzie.