Plakat zachęcający do udziału w kiermaszu wielkanocnym

Wiosenny kiermasz w galerii Kopernik

Malowanie odlewów gipsowych, tworzenie palmy wielkanocnej oraz zielona loteria, to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na wszystkich, którzy odwiedzą 19 marca (sobota) w Galerii Handlowej Kopernik stoiska Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji „Misericordia” oraz Świetlicy Środowiskowej Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Kwidzynie.

Uczestnicy kwidzyńskiego WTZ przygotowują między innymi świąteczne ozdoby, które upiększą wielkanocne stoły. Warsztaty artystyczne oraz kiermasz rozpoczną się o godz. 10:00 i potrwają do godz. 13:00.

Uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie z wiklinowymi koszyczkami
Uczestnicy kwidzyńskiego WTZ przygotowują między innymi koszyki oraz świąteczne ozdoby, które będzie można kupić 19 marca podczas wiosennego kiermaszu wielkanocnego w Galerii Handlowej Kopernik

– Po raz kolejny w organizacji kiermaszu korzystamy z pomocy Galerii Handlowej Kopernik. Razem z nami kiermasz przygotowują także Świetlica Środowiskowa Stowarzyszenia Rodzin katolickich oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Kwidzynie. Na wszystkich, którzy odwiedzą nasze stoiska czeka wiele atrakcji. Odbędą się między innymi zajęcia dla dzieci z instrumentami Orffa. Carl Orff był twórcą metody, która za pomocą prostych instrumentów perkusyjnych pozwalała prowadzić edukację muzyczną dzieci. Z powodzeniem metoda ta wykorzystywana jest podczas pracy z osobami upośledzonymi intelektualnie. Stosujemy ją w pracy z naszymi uczestnikami w pracowni artystycznej naszego warsztatu – mówi Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.

Uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie z pracą plastyczną przedstawiającą jajko wielkanocne

Podczas imprezy wykonywane będą kartki wielkanocne. Nie zabraknie także zabaw dla wszystkich. Dochód ze sprzedaży wszystkich wyrobów wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie w całości zostanie przeznaczony na rehabilitację społeczną i zawodową.

Plakat zachęcający do udziału w kiermaszu wielkanocnym