Występ artystyczny podczas Integracyjnego Przeglądu Piosenki Religijnej

Wsparcie na integrację

Zarząd powiatu przyznał dofinansowanie organizacjom pozarządowym na organizację różnego rodzaju imprez adresowanych dla osób niepełnosprawnych. Wsparcie przyznano w ramach „Wspierania działań w zakresie integracji oraz szeroko rozumianej rehabilitacji zmierzających do ograniczenia skutków niepełnosprawności”.

– Komisja konkursowa przyznała pieniądze wszystkim organizacjom, które zgłosiły swoje projekty. Nie są to środki tej wielkości o które zabiegano, ale uważam, że jak na nasze skromne możliwości, pozwolą one każdej z tych organizacji zrealizować zadania, o dofinansowanie których zabiegały – uważa Włodzimierza Dawidowski z zarządu powiatu.

O dofinansowanie starały się cztery organizacje. Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem „SNOA” otrzyma 11 tys. zł na realizację projektu „Ich samodzielność, nasz cel”. Fundacja „Rodzina Ediego” uzyska 4 tys. zł na prowadzenie zajęć hipoterapeutycznych dla osób niepełnosprawnych. 3 tys. zł przyznano Stowarzyszeniu „Seniorzy 50+”, które planuje zorganizować festyn edukacyjno-rekreacyjny dla osób niepełnosprawnych. Wsparcie, w kwocie 3 tys. zł, trafi także do Fundacji „Misericordia”, która zamierza zorganizować konferencję „Powiat kwidzyński przyjazny osobom niepełnosprawnym – teraźniejszość i wyzwania”.