Prezentacja na temat pomocy powiatu dla osób niepełnosprawnych

Wsparcie na integrację

Samorząd powiatu, jak co roku, wybierze najciekawsze projekty dotyczące wspierania działań w zakresie integracji oraz szeroko rozumianej rehabilitacji zmierzających do ograniczania skutków niepełnosprawności. Ogłoszony został już konkurs dla organizacji pozarządowych, które będą chciały w tym roku podjąć różne działania na rzecz osób niepełnosprawnych.

– Na realizację zadań związanych ze wspieraniem osób niepełnosprawnych planujemy przeznaczyć kwotę w wysokości 21 tys. zł. Powołaliśmy komisję konkursową i ogłosiliśmy już nabór projektów. Termin składania ofert mija 5 kwietnia – mówi Wiesław Wosiak, wicestarosta kwidzyński.

Dofinansowanie nie może przekroczyć 90 proc. kosztów realizacji zadania i muszą one zostać zrealizowane w okresie od 2 maja do 15 grudnia bieżącego roku. Wszystkie działania muszą się odbyć na terenie powiatu kwidzyńskiego. W ubiegłym roku ze środków powiatu skorzystały między innymi kwidzyńska Fundacja „Misericordia” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, które zorganizowały konferencję „Powiat kwidzyński przyjazny osobom niepełnosprawnym – teraźniejszość i wyzwania”.

W ubiegłym roku ze środków powiatu skorzystały między innymi Fundacja „Misericordia” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, które zorganizowały konferencję „Powiat kwidzyński przyjazny osobom niepełnosprawnym – teraźniejszość i wyzwania”.

Fot. archiwum