Turniej warcabowy

XII Pomorski Turniej Warcabowy DPS

Arkadiusz Wick z Domu Pomocy Społecznej w Strzebielinku zwyciężył w Pomorskim Turnieju Warcabowym Domów Pomocy Społecznej. Zawody odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kwidzynie.

Warcabista ze Strzebielinka już trzeci rok z rzędu wyjechał z Kwidzyna z pucharem starosty kwidzyńskiego. Drugie miejsce zajął Grzegorz Fierek z Domu Pomocy Społecznej w Stegnie, natomiast trzecie Ryszard Musiakowski z Domu Pomocy Społecznej w Damaszce. Drużynowo zwyciężyli warcabiści ze Strzebielinka, ale drugie miejsce zajęli zawodnicy z Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Najlepszym zawodnikom w turnieju gratulowali i nagrody wręczali Włodzimierz Dawidowski z zarządu powiatu kwidzyńskiego oraz Kazimierz Gorlewicz, przewodniczący rady miejskiej w Kwidzynie.

Turniej warcabowy

– W zawodach udział wzięło 61 zawodników z 16 domów pomocy społecznej, a także warsztatów terapii zajęciowej w Kwidzynie. W tym roku to już dwunasta edycja tego turnieju. Warcabiści indywidualnie walczyli o Puchar Starosty Kwidzyńskiego, natomiast drużynowo o Puchar Burmistrza Kwidzyna. Walka była bardzo zacięta. Ogółem rozegrano ponad 200 partii. Organizacja tak dużej imprezy nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc samorządów powiatu i miasta, a także dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Szkoła zawsze użycza nam swoją halę sportową – mówi Wiesława Cichowicz z Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie.

Najlepszą zawodniczką była Małgorzata Kulak z Domu Pomocy Społecznej w Szpęgawsku, natomiast najstarszym zawodnikiem okazał się Tadeusz Majkowski z Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Gdańsku.

Pomysł organizowania turniejów warcabowych narodził się w Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Początkowo był organizowany tylko dla mieszkańców placówki. Później zaczęli w nim uczestniczyć zawodnicy z innych domów pomocy społecznej województwa pomorskiego, a także innych placówek, w tym dla niepełnosprawnych osób. O najlepsze miejsca w turnieju walczą zawsze trzyosobowe reprezentacje. Organizatorem zawodów był Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Turniej wsparli finansowo Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miejski w Kwidzynie.

Zdjęcie grupowe uczestników turnieju

Klasyfikacja indywidualna