Wyładowywanie darów od Zakonu Joannitów z busa

Zakon Joannitów dla DPS i ukraińskiego Baru

Dr Christian Meyl i Robert Jenckel, przedstawiciele Zakonu Joannitów, przywieźli z Niemiec dary dla mieszkańców kwidzyńskiego Domu Pomocy Społecznej oraz mieszkańców ukraińskiego Baru, partnerskiego miasta Kwidzyna. Dary dla mieszkańców Baru odebrał Kazimierz Gorlewicz, prezes Fundacji „Misericordia”. Fundacja, która zaangażowała się w pomoc Ukraińcom w Kwidzynie i Barze, między innymi poprzez utworzenie specjalnego subkonta, służącego do wspierania finansowego i rzeczowego Ukraińców, przygotuje je do wysłania na Ukrainę.

To przede wszystkim różnego rodzaju wyroby medyczne, w tym automatyczne strzykawki i środki przeciwbólowe. Dr Christian Meyl wsparł także osobiście Ukraińców w Kwidzynie i Barze, przekazując pieniądze na subkonto fundacji i deklarując kolejne wpłaty. Łącznie przekazał już ok. 5 tys. zł. Kolejny transport darów trafił do mieszkańców kwidzyńskiego DPS. Joanna Stasińska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie, podkreśla, że dr Christian Meyl od wielu lat angażuje się w pomoc dla mieszkańców Kwidzyna, w tym również mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie.

– Podczas kolejnej wizyty otrzymaliśmy wsparcie rzeczowe w postaci: 80 kompletów pościeli, 30 ręczników, 80 sztuk myjek oraz 20 sztuk mydła w płynie. Za przekazywaną pomoc serdecznie dziękuję w imieniu mieszkańców i pracowników – mówi Joanna Stasińska.

Dr Christian Meyl, z zawodu lekarz, w 2018 roku został Honorowym Obywatelem miasta Kwidzyna. Zakon Joannitów razem z samorządem miasta i przy współpracy Towarzystwa Kulturalnego Mniejszości Niemieckiej „Ojczyzna” prowadzi stację socjalną, która pomaga między innymi osobom starszym, obłożnie chorym oraz niepełnosprawnym. Potrzebujący mieszkańcy mogą korzystać z usług apteki funkcjonującej w jej ramach, zaopatrując się w bezpłatne leki.