Uczestniczka Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie podczas zajęć w pracowni plastycznej

Zawieszono działalność

Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa spowodowała, że zawieszona została działalność Dziennego Domu Pobytu dla Seniorów przy ul. Warszawskiej w Kwidzynie oraz Kwidzyńskim Centrum Seniora, w którym funkcjonują organizacje pozarządowe, w tym Związek Emerytów i Rencistów, Liga Kobiet czy Stowarzyszenie Seniorzy 50+.

Zawieszone zostały także wszystkie zaplanowane spotkania, które miały się odbyć w Kwidzyńskiego Centrum Seniora. Zarząd Stowarzyszenia Seniorzy 50+ zdecydował o odwołaniu wyjazdu na koncert 10 tenorów 21 marca, wycieczki do Szczecina i na wyspę Wolin zaplanowaną na koniec maja oraz rezygnacji z wyjazdów na wycieczki jednodniowe. Imprezy, które nadal pozostają aktualne to musical „Hairspray”, który ma się odbyć w czerwcu, wycieczka do Sandomierza i na Wyżynę Lubelską planowana na wrzesień i wycieczki do Warszawy (październik) i miasta Truskawiec na Ukrainie (obwód lwowski). Odwołane zostały także zajęcia na basenie i gimnastyka. Biuro Stowarzyszenia będzie nieczynne do 30 marca br. W marcu nie będzie również poniedziałkowych spotkań w piwnicy KCK.