Zawody wędkarskie

Zmagania niepełnosprawnych wędkarzy

Niepełnosprawne osoby wzięły udział w zawodach wędkarskich, które odbyły się przy zabytkowym dworku w Górkach. Wprawdzie zadaniem wędkarzy jest złowienie jak największej liczby ryb, ale zawody są tak naprawdę tylko pretekstem do integracyjnego spotkania.

Ich organizatorem jest Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach. WTZ prowadzi kwidzyńska Fundacja „Misericordia”.

Zawody wędkarskie

– Tradycyjnie już latem zapraszamy do wędkowania niepełnosprawne osoby z naszego powiatu. Wspierają nas organizacje wędkarskie. Zawody jak co roku przeprowadził Polski Związek Wędkarski. Stawy wprawdzie należą do fundacji, ale ich gospodarzem jest Niezależne Towarzystwo Wędkarskie, kierowanego przez Zbigniewa Sitko. NTW zgodziło się na łowienie ryb. Kolejne zawody oczywiście za rok – mówi Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.

Zespół z Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie
Drużyna DPS Kwidzyn

W imprezie wzięli udział między innymi niepełnosprawni wędkarze z domów pomocy społecznej w Kwidzynie i Ryjewie oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach. Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy zawodów. Wszystkie ryby po zawodach odzyskały wolność.

Zespół z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie z dyplomami
Drużyna WTZ Górki