Artur Jurczak podczas gry w tenisa stołowego

Zwycięstwo tenisistów z WTZ w Kwidzynie

Tenisiści z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach, zwyciężyli w grupie A podczas turnieju, który odbył się w Pelplinie. To już czwarte zwycięstwo w tegorocznym sezonie Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. W klasyfikacji indywidualnej, w najsilniejszej grupie A, nadal na prowadzeniu jest Roman Leszek, reprezentujący Warsztat Terapii Zajęciowej w Ryjewie.

Doskonale spisali się także tenisiści z kwidzyńskiego WTZ, którzy grają w grupie B. Zajęli oni trzecie miejsce. Każda drużyna składała się z niepełnosprawnych tenisistów oraz opiekuna. Marian Behnke, opiekun niepełnosprawnych tenisistów kwidzyńskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej, cieszy się z prowadzenia w klasyfikacji drużynowej.

– Czeka nas teraz turniej, który odbędzie się 23 października w Ryjewie. Mam nadzieję, że utrzymamy prowadzenie i ostatecznie wygramy w tegorocznym sezonie ligi. Jednak musimy dobrze spisać się w kolejnym turnieju. Prawdopodobnie będą to ostatnie zawody, gdyż pod znakiem zapytania stoi jeszcze jeden turniej w tym sezonie – mówi Marian Behnke.

Kwidzyński WTZ reprezentowali Klaudia Klonowska, Artur Jurczak i opiekun Marian Behnke. W grupie B zagrali Łukasz Hartman, Daniel Kuriata, Szymon Szpociński oraz opiekun Łukasz Olszewski.

Kolejny turniej w ramach Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych odbędzie się 23 października w hali sportowej Zespołu Szkół w Ryjewie. Jego organizatorzy to Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” oraz Dom Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie. Rozpoczęcie turnieju zaplanowano na godz. 10:00.

Artur Jurczak podczas gry w tenisa stołowego
Klaudia Klonowska podczas gry w tenisa stołowego