Zdjęcie grupowe zawodników

Walczyli o puchar wójta gminy Ryjewo

Ponad 80 zawodników wzięło udział w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Ryjewo Sławomira Słupczyńskiego. Zawody odbyły się w ramach Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Tenisiści spotkali się w hali sportowej Szkoły Podstawowej imienia Mikołaja Kopernika w Ryjewie. Organizatorzy zawodów to Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie oraz Dom Pomocy Społecznej w Ryjewie.

Sportowców powitał Mieczysław Warczak, prezes Stowarzyszenia Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze”. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Sławomir Słupczynski, wójt gminy Ryjewo. W grupie A najlepszym tenisistą okazał się Roman Leszek, reprezentujący Warsztat Terapii Zajęciowej w Ryjewie. Drugie miejsce zajął Wojciech Gerowski z Domu Pomocy Społecznej w Rudnie, natomiast trzecie Ryszard Szreder z Domu Pomocy Społecznej w Strzebielinku.

– W turnieju udział wzięło 85 zawodników reprezentujących placówki z województwa pomorskiego, w tym domy pomocy społecznej w Damaszce, Rokocinie, Rudnie, Starogardzie Gdańskim, Strzebielinku, Szpęgowsku, Wielkich Wyrębach, Ryjewie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy w Pelplinie. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych swoje mecze rozgrywają w trzech grupach sprawnościowych – wyjaśnia Tomasz Chojnacki z Domu Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie.

Podczas turnieju zawodnikom kibicowali między innymi Aleksander Grochowski, sołtys Ryjewa, Andrzej Zwolak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Ryjewie oraz Kazimierz Gorlewicz, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie. Obsługę sędziowską zapewnili uczniowie Szkoły Podstawowej w Ryjewie, pod kierunkiem Zbigniewa Kasprzaka, nauczyciela wychowania fizycznego. Najlepszym zawodnikom puchary wręczył Sławomir Słupczyński, wójt gminy Ryjewo. Upominki i dyplomy wręczyli: Barbara Ignalska z Powiślańskiego Banku Spółdzielczego w Kwidzynie oraz Kazimierz Zima, przewodniczący Rady Gminy w Ryjewie i członek Niezależnego Klubu Samorządowego Gminy Ryjewo, a także Jolanta Mroczek kierowniczka działu opiekuńczo–terapeutycznego w DPS w Ryjewie.

– Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju dyrektorowi, pracownikom oraz uczniom Szkoły Podstawowej w Ryjewie, na terenie której rozgrywane były zawody. W szkolnej stołówce czekał na uczestników turnieju pyszny obiad. Dziękujemy także Mariuszowi Schaeferowi z MTS w Kwidzynie za udostępnienie i wypożyczenie sprzętu niezbędnego do rozgrywania zawodów oraz Romanowi Zbróg, dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Ryjewie za sprzęt, pomoc w przeprowadzeniu turnieju, a także czynny w nim udział oraz wszystkim sponsorom, którzy wsparli organizację turnieju – dziękuje w imieniu organizatorów Tomasz Chojnacki.

Na stronie trzeciej przedstawiamy podsumowanie tegorocznych rozgrywek Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych.

(op)

Zdjęcia: Lidia Borowska