Logo Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie

20 lat Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie

20 lat minęło od czasu, kiedy swoją działalność rozpoczął Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie. Okazją do podsumowania działalności stała się konferencja z udziałem senatora Jarosława Dudy, wiceministra pracy i polityki społecznej, pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych i posła Sławomira Piechoty, przewodniczącego sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny, poświęcona konwencji o prawach osób niepełnosprawnych.

Dariusz Majorek składa gratulacje z okazji 20 lat funkcjonowania WTZ w Kwidzynie
Dariusz Majorek, dyrektor Pomorskiego Oddziału PFRON w Gdańsku, składa gratulacje z okazji 20 lat funkcjonowania WTZ w Kwidzynie.

Podczas konferencji „Wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych w powiecie kwidzyńskim” zostały przedstawione zapisy konwencji o prawach osób niepełnosprawnych. Drugą część konferencji poświęcono podsumowaniu działalności warsztatu. W spotkaniu udział wzięli między innymi Krystyna Dominiczak, dyrektor Departamentu Polityki Społecznej w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku i Dariusz Majorek, dyrektor Pomorskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji związanych z pomocą społeczną. Podziękowano także osobom, które przyczyniły się do powstania warsztatu i wspierają jego działalność na co dzień.

Czesław Czyżewski przyjmuje z rąk Kazimierza Gorlewicza prezesa Fundacji „Misericordia” medal „Przyjaciel WTZ”
Czesław Czyżewski, właściciel Wydawnictwa Pomorskiego w Tczewie przyjął z rąk Kazimierza Gorlewicza prezesa Fundacji „Misericordia” medal „Przyjaciel WTZ”

Otrzymały one pamiątkowe medale „Przyjaciel WTZ”, które wręczyli Kazimierz Gorlewicz, prezes Fundacji „Misericordia” i Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie. Obecnie w zajęciach terapeutycznych, prowadzonych w warsztacie uczestniczy 47 niepełnosprawnych osób. Warsztat powstał w październiku 1993 roku przy Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Od pierwszego stycznia 2004 roku prowadzi go kwidzyńska Fundacja „Misericordia”, w zabytkowym dworku w Górkach, w gminie Kwidzyn.

Przyjaciele WTZ

Senator Jarosław Duda, wiceminister pracy i polityki społecznej, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych
Poseł Sławomir Piechota, przewodniczący sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny.
Senator Leszek Czarnobaj
Poseł Jerzy Kozdroń, wiceminister sprawiedliwości
Jerzy Godzik, starosta kwidzyński
Andrzej Krzysztofiak, burmistrz Kwidzyna
Roman Bera, wiceburmistrz Kwidzyna
Bogdan Pawłowski, burmistrz miasta i gminy Prabuty
Ewa Nowogrodzka, wójt gminy Kwidzyn
Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu kwidzyńskiego
Włodzimierz Dawidowski, członek zarządu powiatu kwidzyńskiego
Henryk Ordon, przewodniczący rady gminy Kwidzyn
Marek Krzykowski, prezes zarządu International Paper Kwidzyn S.A.
Jarosław Rosiak, prezes Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego
Wojciech Kaczorowski, współwłaściciel firmy „Celbud-Przemysłówka”
Edward Bednarski, współwłaściciel firmy „Celbud-Przemysłówka”
Józef i Marianna Kędziora – firma Tereny Zielone w Marezie