Zawodniczki na podium

Bieg Osób Niepełnosprawnych 2013

Ponad 130 sportowców wzięło udział w Biegu Osób Niepełnosprawnych. Impreza towarzyszyła dziesiątemu już Unijnemu Ogólnopolskiemu Biegowi Ulicznemu. Jego organizatorem jest Kwidzyński Klub Lekkoatletyczny „Rodło” w Kwidzynie. Organizatorem biegu dla niepełnosprawnych był Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie.

Zawodniczki na podium

Zwycięzcą biegu w kategorii kobiet po 18 roku życia została Izabela Kowitz z Kwidzyna. Wśród mężczyzn, w tej samej kategorii wiekowej, najlepszy okazał się Daniel Kuriata, reprezentujący Warsztat Terapii Zajęciowej w Górkach, prowadzony przez kwidzyńską fundację „Misericordia”.

Niepełnosprawni startowali w kilku kategoriach, w tym w kategorii wózków ręcznych i elektrycznych.

– Wcześniej trenowałem w parku w Górkach, przy Warsztacie Terapii Zajęciowej. Biegałem wokół stawów, które się tam znajdują. Bardzo się cieszę, że wygrałem. Było ciężko, a na samej mecie o mało się nie przewróciłem. Chciałbym jeszcze startować w takich zawodach – mówi Daniel Kuriata.

Najstarszym zawodnikiem Unijnego Biegu Osób Niepełnosprawnych był 70-letni Czesław Matuszewski z Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Organizatorzy wyróżnili także najdzielniejszego niepełnosprawnego zawodnika, który mimo ogromnego zmęczenia, ukończył bieg. Został nim Tomasz Wiśniewski z Domu Pomocy Społecznej w Stegnie. Nie zapomniano o najmłodszym uczestniku. Okazała się nią 5-letnia Aleksandra Balsam, córka niepełnosprawnej zawodniczki, wielokrotnej medalistki zawodów organizowanych w ramach Olimpiad Specjalnych.

Zawodnicy na podium
Podium mężczyźni powyżej 18 lat

Wyniki biegu osób niepełnosprawnych

Mężczyźni do lat 18