Reprezentacja Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie z pucharem

Zdobyli dwanaście medali

Reprezentacja Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach zajęła pierwsze miejsce podczas Międzyregionalnej Integracyjnej Spartakiady Rekreacyjno-Sportowej Warsztatów Terapii Zajęciowej „ Równi w sporcie” w Sztumie.

Impreza odbyła się po raz ósmy. Drużyna WTZ w składzie: Katarzyna Kuriata, Klaudia Klonowska, Daniel Kuriata, Radosław Stefanowicz i Maciej Ochmman, zdobyła łącznie 12 medali. Niepełnosprawni sportowcy z powiatu kwidzyńskiego pokonali 17 warsztatów z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

– W zawodach dominowały konkurencje lekkoatletyczne, w tym w tym skok w dal, pchniecie kulą oraz biegi na 100, 200 i 400 m. Uczestniczyło łącznie 18 warsztatów z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Nasi zawodnicy spisali się więc bardzo dobrze zdobywając pięć złotych, sześć srebrnych i jeden brązowy medal – mówi Wanda Wierucka z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach.

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Koniecwałdzie. Współorganizatorzy to Warsztat Terapii Zajęciowej w Koniecwałdzie, Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sztumie i Zespół Szkół im. J. Kasprowicza w Sztumie.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Górkach powstał w 1993 roku przy Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Od dziewięciu lat prowadzi go kwidzyńska Fundacja „Misericordia”, w zabytkowym dworku w Górkach. W zajęciach terapeutycznych uczestniczy 47 dorosłych, niepełnosprawnych mieszkańców powiatu kwidzyńskiego.

Reprezentacja Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie z pucharem