Dar zakonu joannitów dla kwidzyńskiego DPS i wypożyczalni

Dar zakonu joannitów, w tym łóżka dla obłożnie chorych, chodziki oraz wózki inwalidzkie, przyjechały do powiatu kwidzyńskiego z Niemiec. Dar trafi do Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie i wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, prowadzonej przez Fundację „Misericordia” w Górkach, w gminie Kwidzyn.

W pozyskanie sprzętu i jego przekazanie chorym i niepełnosprawnym mieszkańcom powiatu kwidzyńskiego kolejny rok osobiście zaangażował się dr Christian Meyl, rycerz zakonu joannitów i honorowy obywatel Kwidzyna. To już kolejny z wielu transportów, które przekazali joannici dla placówek w powiecie kwidzyńskim, w tym kwidzyńskiego DPS i wypożyczalni, w której można wypożyczać nieodpłatnie sprzęt rehabilitacyjny. W wypożyczalni, przy zabytkowym dworku w Górkach, siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej, znajdują się wózki inwalidzkie, kule, balkoniki oraz specjalne łóżka do opieki nad obłożnie chorymi. Każdego roku w domach mieszkańców powiatu znajduje się ok. 600 szt. wypożyczonego sprzętu rehabilitacyjnego.

Fundacja „Misericordia” dziękuje Powiślańskiemu Bankowi Spółdzielczemu w Kwidzynie za wielokrotne sfinansowanie transportu darów z Niemiec, w tym ostatniego. Bez pomocy PBŚ byłoby bardzo trudne, a wręcz niemożliwe sprowadzenie łóżek dla obłożnie chorych i sprzętu rehabilitacyjnego, z którego korzystają niepełnosprawni mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego. Za okazane wsparcie z całego serca dziękujemy.