Instruktor Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie rozpakowuje wózek inwalidzki

Dary Joannitów dotarły do Fundacji „Misericordia”

Fundacja „Misericordia” otrzymała dary, które pomogą chorym oraz osobom niepełnosprawnym w rehabilitacji. To już kolejny w tym roku transport darów, które zebrał dr Christian Meyl z Zakonu Joannitów. Przekazany sprzęt to między innymi jedenaście chodzików, dwa wózki inwalidzkie oraz maty do ćwiczeń.

– Cały sprzęt trafi do naszej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, którą prowadzimy od wielu lat. Jesteśmy bardzo wdzięczni Zakonowi Joannitów za zaangażowanie i działania na rzecz mieszkańców Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego, a w szczególności dr Christianowi Meyl, który osobiście angażuje się w zbiórkę darów – podkreśla Kazimierz Gorlewicz, prezes Fundacji „Misericordia” w Górkach, w gminie Kwidzyn.

Sprzęt przekazany fundacji jest nowy. Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego Fundacji „Misericordia” powstała w 1992 roku. Była pierwszą tego typu placówką w byłych województwach elbląskim oraz gdańskim. Jej utworzenie to pomysł Kazimierza Gorlewicza, prezesa fundacji. Wypożyczalnia funkcjonuje przy zabytkowym dworku w Górkach, który jest siedzibą Warsztatu Terapii Zajęciowej, prowadzonego przez Fundację „Misericordia”. Można w niej wypożyczyć wózki inwalidzkie zwykłe i elektryczne, kule, balkoniki oraz specjalne łóżka do opieki nad obłożnie chorymi. Sprzęt wypożyczany jest nieodpłatnie. Podpisywana jest jedynie umowa na jego użyczenie.