II Powiatowa Olimpiada Kół i Środowisk Osób Niepełnosprawnych

Powiatowa Olimpiada Kół i Środowisk Osób Niepełnosprawnych odbyła się w Kwidzynie. Uczestnicy imprezy rywalizowali w różnych konkurencjach sprawnościowych. Zmagania niepełnosprawnych sportowców odbyły się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Wiejskiej.

Olimpiada osób niepełnosprawnych

Organizatorem imprezy, która odbyła się po raz drugi, był Kwidzyński Klub Lekkoatletyczny Rodło. Współorganizatorzy to Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie. W przeprowadzeniu zawodów pomogło Kwidzyńskie Centrum Sportu i Rekreacji. Rywalizacja miała charakter drużynowy. W każdej drużynie mogło być ośmiu zawodników i dwóch opiekunów.

Olimpiada osób niepełnosprawnych

– Rywalizacja jest ważna, ale w przypadku tej olimpiady najważniejsza jest dobra zabawa i uczestnictwo w zawodach. Nagrodzone pucharami zostały wszystkie drużyny, które uczestniczyły w turnieju – podkreśla Leszek Kwiatkowski, prezes Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego Rodło.

Oprócz gier i różnego rodzaju zabaw nie zabrakło występu artystycznego przygotowanego przez zespół z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach, prowadzonego przez Fundację „Misericordia”. W imprezie udział wzięły reprezentacje domów pomocy społecznej oraz warsztatów terapii zajęciowej w Kwidzynie i Ryjewie, a także drużyny z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Okrągłej Łące (gmina Sadlinki), Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Kolorowe” w Kwidzynie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Barcicach (gmina Ryjewo) i Zespołu Szkół Specjalnych w Kwidzynie.