Kiermasz świąteczny w holu Starostwa Powiatowego w Kwidzynie

Świąteczny kiermasz w starostwie

3 i 4 grudnia od godz. 10.00 w holu Starostwa Powiatowego w Kwidzynie swoje wyroby zaprezentuje Warsztat Terapii Zajęciowej w Górkach, prowadzony przez kwidzyńską Fundację „Misericordia”.

Wszystkie świąteczne ozdoby zostały wykonane podczas zajęć, w których uczestniczą niepełnosprawni mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży w całości przeznaczane są w całości na rehabilitację niepełnosprawnych uczestników warsztatu. Warsztat powstał w październiku 1993 roku przy Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Od pierwszego stycznia 2004 roku prowadzi go kwidzyńska Fundacja „Misericordia”, w zabytkowym dworku w Górkach. Obecnie w zajęciach terapeutycznych WTZ w Górkach uczestniczy 47 niepełnosprawnych osób.