Zawody wędkarskie w parku przy Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kwidzynie

Integracyjne zawody wędkarskie

Międzywarsztatowe integracyjne spławikowe zawody wędkarskie odbyły się w Górkach, w gminie Kwidzyn. Ich organizatorem był Warsztat Terapii Zajęciowej w Górkach, prowadzony przez Fundację „Misericordia”. Organizacja imprezy była możliwa dzięki poluzowaniu obostrzeń. Wszystkie osoby biorące udział w zawodach były zaszczepione. Ryby łowiono w stawach przy zabytkowym dworku w Górkach. Dworek od 2005 roku jest siedzibą Warsztatu Terapii Zajęciowej. W zawodach udział wzięli niepełnosprawni wędkarze z warsztatów terapii zajęciowej w Koniecwałdzie (powiat sztumski), Ryjewie i Górkach. Najwięcej ryb udało się złowić wędkarzom z Górek. Drugie miejsce zajęła drużyna reprezentująca WTZ w Koniecwałdzie. Na trzecim miejscu zawody ukończyła reprezentacja WTZ w Ryjewie. Po złowieniu i policzeniu ryb przez sędziów zawodów wszystkie ryby trafiły z powrotem do stawów. Drużyny startujące w zawodach otrzymały puchary i dyplomy z rąk Bogdana Muchowskiego, kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach.