Kiermasz wielkanocny w Centrum Handlowym Liwa

Kiermasz odwołany

To już trzeci, w tym drugi przedświąteczny kiermasz wielkanocny, który nie odbędzie się z powodu pandemii. Organizatorem kiermaszów od ponad 20 lat jest kwidzyński Warsztat Terapii Zajęciowej, prowadzony przez Fundację „Misericordia”. W ubiegłym roku odwołany został zarówno kiermasz organizowany przed Wielkanocą, jak i przed świętami Bożego Narodzenia.

– Sądziliśmy, że sytuacja związana z pandemią pozwoli nam zorganizować kiermasz wyrobów wykonanych podczas zajęć prowadzonych dla niepełnosprawnych mieszkańców naszego powiatu, ale od 2 listopada, na podstawie decyzji wojewody pomorskiego, działalność warsztatów terapii zajęciowej jest zawieszona do odwołania. Ostatni, gwałtowny wzrost zakażeń spowodował, że nie możemy w żadnej bezpiecznej formie zorganizować kiermasz. Mam nadzieję, że to już ostatni raz, gdy odwołujemy go z powodu pandemii i będziemy mogli nasze wyroby zaprezentować podczas kiermaszu przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia – mówi Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach.

Kiermasz to nie tylko sprzedaż wyrobów wykonanych podczas terapii zajęciowej, ale także okazja do promocji i prezentacji form rehabilitacji zawodowej i społecznej prowadzonej w warsztacie dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu kwidzyńskiego. Cały dochód ze sprzedaży był przeznaczany na rehabilitację uczestników warsztatu. Współorganizatorem kiermaszów od kilku lat było Centrum Handlowe „Liwa”, które także musi zmagać się z ograniczeniami związanymi z pandemią. Siedziba kwidzyńskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej znajduje się w zabytkowym dworku w Górkach, w gminie Kwidzyn. Od stycznia 2004 roku prowadzi go kwidzyńska Fundacja „Misericordia”. Podczas zajęć niepełnosprawni mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego zdobywają wiele umiejętności, które przydają się w życiu codziennym, ale przede wszystkim w przyszłej pracy zawodowej. W Warsztacie funkcjonuje dziewięć specjalistycznych pracowni. W zajęciach terapeutycznych uczestniczy 47 niepełnosprawnych osób.

Kiermasz wielkanocny w Centrum Handlowym Liwa
Ozdoby wielkanocne wystawione na kiermaszu wielkanocnym w Centrum Handlowym Liwa