Seniorzy na spotkaniu w auli Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego

Dyżury w Stowarzyszeniu Seniorzy 50+ zawieszone

Do końca kwietnia zawieszone zostały dyżury pełnione przez członków zarządu Stowarzyszenia Seniorzy 50+. Siedziba organizacji mieści się w budynku przy placu Plebiscytowym. Z powodu pandemii wstrzymane zostały także inne zajęcia organizowane dla seniorów.

– Niestety z powodu pandemii zawieszamy pełnienie dyżurów. Już wcześniej zawiesiliśmy zajęcia gimnastyczne w basenie oraz gimnastykę rozciągającą dla naszych seniorów. To kolejny, bardzo trudny rok dla naszej organizacji. Z powodu koronawirusa musimy ograniczać naszą działalność. Nie poddajemy się jednak. Wierzymy, że wszystko wróci do normalności i nadal będziemy aktywnie działać na rzecz naszych seniorów. Zachęcamy też wszystkich seniorów do szczepień. Tylko w ten sposób uchronimy się przed poważnymi skutkami zakażenia, a także ograniczymy rozprzestrzenianie się wirusa. Chciałam też w imieniu zarządu i wszystkich 190 członków naszej organizacji życzyć seniorom w całym powiecie kwidzyńskim radosnych, spokojnych, spędzonych w gronie rodziny i przede wszystkim zdrowych Świąt Wielkanocnych – mówi Ewa Stec, prezes Stowarzyszenia Seniorzy 50+ w Kwidzynie.

Organizacja zrzesza ponad 190 osób. Seniorzy bardzo aktywnie działają na rzecz innych mieszkańców miasta i powiatu kwidzyńskiego, organizując wiele różnych spotkań, zajęć rekreacyjnych oraz imprez. Członkowie stowarzyszenia czynnie angażują się między innymi w działania Kwidzyńskiej Rady Seniorów i Powiślańskiej Lokalnej Grupy Działania. Ewa Stec, prezes Stowarzyszenia Seniorzy 50+, jest członkiem Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. W tym roku stowarzyszenie planuje między innymi zorganizowanie takich imprez, jak „Przy ognisku o powiecie kwidzyńskim – spotkania międzypokoleniowe” i „Roztańczony senior”. Zarząd organizacji ma nadzieję, że uda się je zorganizować.