Występ harcerek

Kolędowanie z Warsztatem Terapii Zajęciowej

Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie zaprosił do wspólnego kolędowania mieszkańców miasta. Przedświąteczna impreza została zorganizowana razem z Galerią Handlową Kopernik i Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Kwidzynie. Kolędowaniu towarzyszyły warsztaty artystyczne podczas których wykonywane były ozdoby świąteczne i lukrowane pierniki.

Odbyło się też wspólne dekorowanie choinki. Nie zabrakło kiermaszu świątecznego, podczas którego można było kupić świąteczne ozdoby, które powstały podczas zajęć prowadzonych w warsztacie dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu.

– Cieszę się z tak licznego udziału mieszkańców w naszej imprezie. Przychodzili do nas całe rodziny i świetnie się bawiły. Nasze stoiska chwilami przeżywały prawdziwe oblężenie. Bardzo dziękuję kierownictwu i wszystkim osobom z Galerii Handlowej Kopernik, że umożliwiły nam organizację imprezy w tym miejscu i oczywiście mieszkańcom, którzy przyjęli nas tak dobrze i nie tylko z nami kolędowali, ale całymi rodzinami aktywnie uczestniczyli w naszych zabawach i warsztatach. Podziękowania należą się także pracownikom i wychowankom Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, którzy włączyli się w organizację imprezy oraz wolontariuszom. Tradycyjnie, jak co roku, sprzedawaliśmy przygotowane w naszym warsztacie ozdoby świąteczne. Jak zawsze dochód ze sprzedaży przeznaczamy na rehabilitację społeczną i zawodową niepełnosprawnych uczestników naszego warsztatu – mówi Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.

Siedziba warsztatu znajduje się w zabytkowym dworku w Górkach, w gminie Kwidzyn. Od stycznia 2004 roku prowadzi go kwidzyńska Fundacja „Misericordia”.