Koncert charytatywny

Koncert charytatywny w teatrze

W kwidzyńskim teatrze odbył się koncert charytatywny zespołu The Rolling Stones Tribute. Zespół powstał w 2017 roku. Tworzą go muzycy z Trójmiasta: Piotr Abraham (perkusja), Artur Dembicki (gitara), Witold Piasek (gitara), Krzysztof Słodkowski (gitara basowa), Piotr Jędrzejewski (instrumenty klawiszowe) oraz Zbigniew Kalinowski (śpiew). Grupa wykonuje utwory The Rolling Stones oraz utwory światowego rocka z lat 60 i 70 ubiegłego wieku. Koncert to wspólna inicjatywa gdańskiej Fundacji Uznanie i Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem SNOA.

Fundacja Uznanie postawiła sobie między innymi za cel integrację osób w różnym wieku poprzez śpiew, grę na instrumentach, fotografię, pisarstwo, malarstwo, czy rzeźbę. Jest także organizatorem comiesięcznych Gdańskich Sobotnich Wieczorów Artystycznych. SNOA w Kwidzynie to organizacją pożytku publicznego, działająca na rzecz osób z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi oraz ich rodzin i wychowawców. Prowadzi między innymi działania obejmujące bezpośrednią pomoc terapeutyczną, udziela wsparcia, organizuje szkolenia i konsultacje dla rodziców, wychowawców i innych osób mających styczność z osobami z autyzmem. Stowarzyszenie działa przeciwko izolacji społecznej osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu obejmując takie osoby intensywną terapią od momentu wykrycia nieprawidłowości rozwojowych po dojrzałość. Z początkiem września 2017 SNOA utworzyła Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno-Wychowawczy w Kwidzynie. Placówka umożliwia wychowankom między innymi spełnianie obowiązku szkolnego. Daje też możliwość przebywania z rówieśnikami i realizowanie wielu różnych działań, rozwijających możliwości osób ze spektrum autyzmu.