Roman Leszek odbiera medal

Kwidzyński WTZ z pucharem za pierwsze miejsce

Roman Leszek, reprezentujący Warsztat Terapii Zajęciowej w Ryjewie, został najlepszym zawodnikiem Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Tuż za nim ligowe zmagania, w najsilniejszej grupie A, zakończyła Klaudia Klonowska, zawodniczka Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie. Trzecie miejsce zajął Marek Sierocki z Rudna. Drużynowo w tegorocznym sezonie ligowym zwyciężyli tenisiści z kwidzyńskiego WTZ. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Domu Pomocy Społecznej w Rudnie. Na trzecim miejscu ligowe zmagania zakończyli reprezentanci Domu Pomocy Społecznej w Strzebielinku. Tenisiści, w zależności od poziomu sprawności, startują w trzech grupach: A, B i C. Razem z niepełnosprawnymi tenisistami w ligowych rozgrywkach biorą udział także opiekunowie. Ostatni w tym roku Turniej Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych odbył się w Przodkowie (powiat kartuski). Leszek Roman z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ryjewie, już wcześniej zapewnił sobie zwycięstwo, wygrywając turniej w Ryjewie.

– Bardzo się cieszę z dobrych wyników. W przyszłym sezonie ligi, o ile nie będę miał żadnej kontuzji, będę chciał wystartować – mówi Roman Leszek.

Zadowolony z tegorocznych wyników jest Marian Behnke, opiekun niepełnosprawnych tenisistów z kwidzyńskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.

– Wszyscy dobrze się spisali. Zajęliśmy pierwsze miejsce w najsilniejszej grupie A. Klaudia Klonowska i Artur Jurczak wypadli bardzo dobrze. Klaudia Klonowska była poza tym druga w klasyfikacji indywidualnej. Poza tym bardzo dobry wynik uzyskali nasi tenisiści, których opiekunem jest Łukasz Olszewski. Drużyna w składzie Łukasz Hartman, Daniel Kuriata i Szymon Szpociński zajęła trzecie miejsce w grupie B – mówi Marian Behnke.

Organizatorem ligi jest Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji w Sopocie. Pomysłodawcą Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych jest Wojciech Rogaczewski, z Domu Pomocy Społecznej w Rudnie. W ligowych rozgrywkach każdego roku uczestniczy ok. 100 niepełnosprawnych tenisistów z województwa pomorskiego.

Klasyfikacja indywidualna

• I miejsce – Roman Leszek (WTZ Ryjewo)
  • II miejsce – Klaudia Klonowska (WTZ Kwidzyn)
  • III Miejsce – Marcin Sierocki (DPS Rudno)