Uczestnicy turnieju z pucharami i dyplomami

Letni Turniej Tenisa Stołowego

Artur Jurczak zwyciężył w Letnim Turnieju Tenisa Stołowego zorganizowanym w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Górkach, prowadzonym przez Fundację „Misericordia”. Niepełnosprawni tenisiści walczyli o Puchar Kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Drugie miejsce w turnieju zajął Daniel Kuriata, a trzecie Szymon Szpociński. Specjalne wyróżnienie i puchar dla zawodniczki, która zrobiła największe postępy w grze, otrzymała Agnieszka Sitnicka. Puchary najlepszym zawodnikom oraz dyplomy wszystkim uczestnikom turnieju wręczyli Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Marian Behnke, który przygotował turniej oraz pełnił funkcję sędziego głównego. W okresie pandemii zawieszone zostały rozgrywki w ramach Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Zawodnicy z WTZ w Górkach, którzy zajmowali w lidze czołowe miejsca, muszą zaczekać na wznowienie ligowych turniejów. Organizowane wiosną i jesienią turnieje są formą treningu, który ma nie tylko utrzymać dotychczasowe umiejętności niepełnosprawnych tenisistów, ale również je rozwijać. Trenerem tenisistów w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Górkach od wielu lat jest Marian Behnke. Tenisiści z WTZ w Górkach w sezonie Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych w 2019 roku zajęli pierwsze miejsce, w najsilniejszej grupie A. W turniejach ligi brali wówczas udział Klaudia Klonowska i Artur Jurczak. Poza tym bardzo dobry wynik uzyskali także zawodnicy Łukasz Hartman, Daniel Kuriata i Szymon Szpociński, których opiekunem jest Łukasz Olszewski. Drużyna z WTZ zajęła trzecie miejsce w grupie B. Roman Leszek, reprezentujący Warsztat Terapii Zajęciowej w Ryjewie, został najlepszym zawodnikiem Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych, a tuż za nim ligowe zmagania, w najsilniejszej grupie A, zakończyła Klaudia Klonowska. W ligowych rozgrywkach każdego roku uczestniczyło ok. 100 niepełnosprawnych tenisistów z województwa pomorskiego. Wszyscy czekają na wznowienie sezonu Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych.