Zawody wędkarskie

Międzywarsztatowe Integracyjne Spławikowe Zawody Wędkarskie

Międzywarsztatowe Integracyjne Spławikowe Zawody Wędkarskie odbyły się na terenie parku przy zabytkowym dworku w Górkach. Dworek jest siedzibą Warsztatu Terapii Zajęciowej, organizatora imprezy.

W zawodach wzięły udział reprezentacje warsztatów z powiatów sztumskiego, starogardzkiego i kwidzyńskiego. Niepełnosprawnych wędkarzy oraz gości powitał Bogdan Muchowski, kierownik WTZ w Górkach. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Wiesław Wosiak, wicestarosta kwidzyński. Wędkarzom w ich zmaganiach kibicował Kazimierz Gorlewicz, prezes Fundacji „Misericordia”, która prowadzi WTZ w Górkach. Rywalizacja polegała na złowieniu jak największej liczby ryb w ciągu dwóch godzin. Najwięcej ryb udało się złowić reprezentacji WTZ w Górkach. Drugie miejsce zajęli wędkarze z Koniecwałdu (powiat sztumski). Na trzecim miejscu podium stanęli wędkarze ze Skórcza (powiat starogardzki). Wędkarze z WTZ w Ryjewie zajęli czwarte miejsce. Po złowieniu i policzeniu ryby wróciły do wody. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i dyplomy oraz upominki.