Odbiór darów

Dary dla mieszkańców powiatu i Ukraińców

Kolejne w tym roku dary joannitów dla mieszkańców powiatu kwidzyńskiego, a także dla Ukrainy, dotarły do Kwidzyna. Ich zebraniem, przygotowaniem i wysłaniem zajął się dr Christian Meyl z zakonu joannitów, który od wielu lat pomaga mieszkańcom Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego.

Do mieszkańców Ukrainy, w tym miasta Bar, partnerskiego miasta Kwidzyna, trafi pięć agregatów prądotwórczych. Wśród darów są także różnego rodzaju medykamenty oraz sprzęt rehabilitacyjny, w tym wózki inwalidzkie, które trafiły do wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, prowadzonej przez Fundację „Misericordia” w Górkach. Sprzęt można wypożyczać przy zabytkowym dworku w Górkach, siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej. W wypożyczalni znajdują się między innymi wózki inwalidzkie, kule, balkoniki oraz specjalne łóżka do opieki nad obłożnie chorymi. Sprzęt wypożyczany jest nieodpłatnie.