Rehabilitantka w Warsztacie Terapii Zajęciowej wręcza paczkę uczestnikowi

Mikołaj nie zapomniał o uczestnikach kwidzyńskiego WTZ

Mikołaj nie zapomniał o uczestnikach kwidzyńskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie z siedzibą w Górkach. Mimo zawieszenie działalności pracownicy warsztatu, prowadzonego przez Fundację „Misericordia”, przygotowali dla wszystkich świąteczne paczki.

– Nie mogliśmy z powodu pandemii spotkać się jak co roku i podzielić opłatkiem oraz wręczyć naszym uczestnikom paczki, ale pamiętamy o wszystkich i cały czas jesteśmy z nimi w kontakcie. Przygotowaliśmy paczki świąteczne dla wszystkich. Z zachowaniem obowiązujących obostrzeń i rygoru sanitarnego każdy mógł odebrać paczkę samodzielnie. Do osób, które z różnych przyczyn nie mogły jej odebrać osobiście, paczki zostały dowiezione. To już drugie w tym roku święta podczas których nie możemy się wspólnie spotkać. To także pierwszy rok w naszej działalności, w którym nie mogliśmy zorganizować przedświątecznych kiermaszów. Mamy jednak nadzieję, że w końcu wygramy z pandemią i w nowym roku wszystko wróci do normy. Nasi uczestnicy bardzo przeżywają brak możliwości uczestniczenia w zajęciach. Często dzwonią i pytają kiedy będą mogli wrócić. Zajęcia terapeutyczne prowadzone są w formie zdalnej, ale nie są one w stanie zastąpić tradycyjnych zajęć prowadzonych w poszczególnych pracowniach – podkreśla Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.

Siedziba kwidzyńskiego WTZ znajduje się w zabytkowym dworku w Górkach, w gminie Kwidzyn. Od stycznia 2004 roku prowadzi go kwidzyńska Fundacja “Misericordia”. Podczas zajęć niepełnosprawni mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego uczą się samodzielności oraz zdobywają umiejętności, które przydają się w przyszłej pracy zawodowej.

Paczki dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej