Świątecznie w kwidzyńskim DPS

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej od marca muszą zmagać się z obostrzeniami i izolacją z powodu pandemii. Mimo że święta będą inne niż dotychczas, to mieszkańcy i pracownicy pod kilku tygodni przygotowywali się do Bożego Narodzenia.

– Przygotowania były bardzo intensywne. I choć te święta, dla nas wszystkich, będą inne niż zwykle, to staraliśmy się przygotować je w radosnej atmosferze. Wraz z mieszkańcami przygotowaliśmy świąteczne dekoracje, wśród których znalazły się ozdoby choinkowe wykonane z masy solnej, gipsu, styropianowych bombek oraz szyszek i orzechów. Wspólnie przygotowaliśmy też piękne stroiki i wieńce, które zdobią nasz dom – mówi Karolina Dunaj, terapeuta zajęciowy w Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie.

Dodaje, że choć święta przypadają na trudny czas, życzliwość i hojność, która spotkała mieszkańców przeszła najśmielsze oczekiwania.

– Serdeczność okazały nam osoby nie tylko z Kwidzyna, ale i z całej Polski. Nie tylko nasi mieszkańcy otrzymali kartki świąteczne z Caritasu czy domowej roboty pierniczki, przekazane przez życzliwego anonimowego mieszkańca Kwidzyna, ale również podarunki przekazane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Wśród nich znalazły się ciekawe książki, krzyżówki, gry, kosmetyki dla kobiet i mężczyzn oraz piękne poszewki na poduszki, serwetki oraz makramy wykonane przez uczestników zajęć Domu Dziennego Pobytu „Senior+” w Kwidzynie. Za wszystkie podarunki nasi mieszkańcy serdecznie dziękują – twierdzi Karolina Dunaj.

Do mieszkańców trafiły także prezenty przekazane przez Fundację Biedronki.

– Były to słodycze i kosmetyki, które na pewno przypadną do gustu naszym mieszkańcom. Fundacja Biedronki przekazała również na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie produkty higieniczne oraz środki czystości. Mieszkańcy otrzymają również paczki od darczyńców z całej Polski, a wszystko to za sprawą akcji Fundacji “Święty Mikołaj dla Seniora”. Nasi mieszkańcy pisali listy do Świętego Mikołaja, które dotarły do darczyńców o niesamowicie wielkich sercach i przysłali naszym mieszkańcom przepięknie zapakowane prezenty. Zostaną one wręczone mieszkańcom przez Świętego Mikołaja w Wigilię Bożego Narodzenia. Mieszkańcy, pani Joanna Stasińska, dyrektor domu oraz wszyscy pracownicy dziękują wszystkim za okazaną dobroć oraz życzą przede wszystkim zdrowych oraz radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Składamy również życzenia na Nowy Rok. Niech wynagrodzi on nam trudy mijającego roku i okaże się od niego o wiele radośniejszy i pozbawiony wszelkich trosk – życzy Karolina Dunaj wraz dyrekcją i pracownikami Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie.

(op)

Prezenty w Domu Pomocy Społecznej