Plakat reklamujący Dzienny Dom Opieki dla Seniorów „Silver Club”

Nowy dom dla seniorów

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Elbląskiej p.w. św. Józefa w Kwidzynie prowadzi dom dziennej opieki dla seniorów Silver Club. Placówka funkcjonuje w zabytkowym budynku przy ulicy Braterstwa Narodów.

– Ofertę swą kierujemy do czynnych zawodowo mieszkańców naszego miasta i okolic, opiekujących się swoimi rodzicami w podeszłym wieku, wymagającymi opieki pod nieobecność pracujących dzieci. Z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że problem ten w naszym środowisku staje się coraz bardziej istotny. Przyjmujemy osoby poruszające się samodzielnie, choć i z trudnościami np. parkinsonizm, demencją, a także z Alzheimerem – informuje Wojciech Kowalczyk, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Elbląskiej.

Seniorzy mają zapewnioną opiekę, terapię zajęciową, rehabilitację oraz spacery. Mogą także skorzystać z posiłków (dodatkowo płatne). W przyszłości planowane są także wycieczki oraz różnego rodzaju imprezy, których celem jest aktywizacja seniorów. Pomieszczenia w zabytkowym budynku dawnego Wyższego Sądu Ziemskiego zostały dostosowane do potrzeb seniorów. Osoby zainteresowane ofertą domu dziennej opieki dla seniorów Silver Club mogą uzyskać szczegółowe informacje pod numerem telefonu 884 637 080. Można także kontaktować się za pomocą poczty elektronicznej: biuro@silverclub.pl.

Plakat reklamujący Dzienny Dom Opieki dla Seniorów „Silver Club”