Dzieci na dużej sali

Odwiedzili nasz warsztat

Dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Promyk” w Kwidzynie odwiedziły niepełnosprawnych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach. To nie pierwsza wizyta przedszkolaków, którzy razem z osobami niepełnosprawnymi bawią się i uczestniczą w zajęciach prowadzonych w placówce.

Dzieci na dużej sali

Irena Ludew, nauczycielka Przedszkola Niepublicznego „Promyk” w Kwidzynie, podkreśla, że dzięki takim spotkaniom dzieci poznają czym jest niepełnosprawność.

– Co roku jesteśmy gośćmi Warsztatu Terapii Zajęciowej. Chętnie korzystamy z zaproszenia pana Bogdana Muchowskiego, kierownika warsztatu. Dzięki takim wizytom dzieci poznają, czym jest niepełnosprawność, uwrażliwiają się na potrzeby innych. Spotkania wpływają na nie bardzo pozytywnie. Dzieci z początku uważnie obserwują takie osoby, ale później wspólnie się bawią i razem uczestniczą w zajęciach – mówi Irena Ludew, nauczycielka Przedszkola Niepublicznego „Promyk” w Kwidzynie.

Dzieci w pracowni redakcyjnej

W ten sposób już od najmłodszych lat obalane są stereotypy na temat osób z niepełnosprawnością intelektualną. Warsztat Terapii Zajęciowej w Górkach, prowadzony przez Fundację „Misericordia”, zajmuje się rehabilitacją społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych. Powstał w październiku 1993 roku przy Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Od pierwszego stycznia 2004 roku prowadzi go kwidzyńska Fundacja „Misericordia”, w zabytkowym dworku w Górkach. Zajęcia prowadzone są w pracowniach terapii życia codziennego, stolarskiej, ceramicznej, plastycznej, komputerowej, wikliniarskiej, redakcyjnej, artystycznej i ogrodniczo-gospodarczej. Podczas wizyt w warsztacie dzieci mogą przyjrzeć się zajęciom prowadzonym dla osób niepełnosprawnych.

Dzieci w pracowni redakcyjnej