Bal karnawałowy w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym

Paczki od Serca

Ponad 120 dzieci z rodzin zastępczych bawiło się podczas balu karnawałowego. Impreza została zorganizowana w siedzibie Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Organizatorem balu było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie.

– Inspiracją do zorganizowania balu była Fundacja „Serce” im. Janusza Korczaka z Sopotu, prowadzona przez Urszulę Burtowicz-Kuleszę. Fundacja przekazała dla dzieci 267 paczek, w których znalazły się między innymi różne kosmetyki. Ich wartość to ok. 16 tys. zł. Chcieliśmy paczki wręczyć dzieciom w jakiś szczególny sposób, dlatego postanowiliśmy zorganizować bal karnawałowy. Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Cały Zespół ds. Pieczy Zastępczej z naszego centrum przygotował różnego rodzaju konkursy i zabawy. Dla dzieci przygotowane zostały także warsztaty teatralne. Dla wszystkich przygotowany został poczęstunek. Rodziny zastępcze przygotowały ciasta oraz słodycze – mówi Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie.

Oprócz dzieci w zabawie uczestniczyło ok. 50 rodziców zastępczych.