Zdjęcie grupowe uczestników i organizatorów turnieju

Pierwszy taki turniej

Przez ponad tydzień niepełnosprawni uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez Fundację „Misericordia” w Górkach rywalizowali w turnieju bocce. Z powodu pandemii zawody miały charakter zamknięty i rywalizowały w nich pracownie działające w warsztacie.

Uczestnicy warsztatu biorą udział w wielu różnych zawodach organizowanych w ciągu roku nie tylko w powiecie kwidzyńskim, ale także poza nim. Pandemia znacznie ograniczyła możliwości uczestniczenia w nich. Turnieje i konkursy organizowane w warsztacie pozwalają chociaż częściowo zrekompensować brak możliwości rywalizacji poza warsztatem oraz poczuć atmosferę zawodów. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja pracowni ogrodniczo-gospodarczej, drugie miejsce zdobyli ex aequo uczestnicy pracowni edukacyjno-stolarskiej oraz wikliniarskiej. Taką samą liczbę punktów uzyskali uczestnicy pracowni terapii życia codziennego oraz artystycznej, zajmując trzecie miejsce w turnieju. Dyplomy i nagrody dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników turnieju wręczyli Kazimierz Gorlewicz, prezes Fundacji „Misericordia” oraz Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach. Zawody przygotowała Wanda Wierucka, rehabilitantka w WTZ. Sędzią głównym był Łukasz Olszewski. To pierwszy turniej bocce zorganizowany w warsztacie i już wiadomo, że nie ostatni.