Uczestnicy turnieju

Pomorski turniej placówek opiekuńczo-wychowawczych

Drużyna siatkarzy i siatkarek zajęła drugie miejsce podczas II Turnieju w Piłce Siatkowej o Mistrzostwo Województwa Pomorskiego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Wprawdzie nie udało się obronić mistrzowskiego tytułu z ubiegłego roku, ale zawodnicy z powiatu kwidzyńskiego pokazali, że nadal są w wielkiej formie. Paweł Karpowicz, trener drużyny, twierdzi, że zespół kilka miesięcy intensywnie przygotowywał się do turnieju, który odbył się w Tczewie.

– Dzięki treningom, dla wielu z nas siatkówka stała się pasją oraz nieodłącznym elementem spędzania czasu wolnego. Treningi pomogły również w integracji wychowanków pochodzących z dwóch domów dla dzieci w Kwidzynie i Ryjewie. Do turnieju przystępowaliśmy jako obrońcy trofeum sprzed roku, więc musieliśmy zmierzyć się z ogromną presją. W naszej drużynie większość stanowią dziewczęta. Jest w niej tylko dwóch chłopaków oraz wychowawca. W tym roku regulamin pozwalał, aby wychowawcy mogli grać w drużynie. Wygraliśmy wszystkie cztery mecze w grupie. W półfinale zmierzyliśmy się z drużyną gospodarzy. Po tie-breaku okazaliśmy się drużyną lepszą. Mecz miał dramatyczny przebieg. Dzięki zaciętej walce zdobyliśmy sympatię większości kibiców zgromadzonych w Tczewie. Dla wielu z nich już w tym momencie byliśmy zwycięzcami. Po meczu podchodzili do mnie inni trenerzy i gratulowali świetnej drużyny, którą udało nam się stworzyć. W finale niestety przegraliśmy z drużyną chłopców z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Malborku. Jednak najlepszą zawodniczką turnieju została Dominika Okraszewska, reprezentantka naszej drużyny, co było dla nas i dla Dominiki ogromnym wyróżnieniem. Zdobywając drugie miejsce wygraliśmy wiele nagród rzeczowych oraz bilety na całodniowy pobyt w kompleksie basenów w Sopocie – informuje Paweł Karpowicz, trener drużyny i wychowawca Domu dla Dzieci przy ul. Malborskiej w Kwidzynie.

Dodaje, że podczas przygotowań drużyna mogła liczyć na wsparcie różnych osób.

– W imieniu drużyny chciałbym podziękować wszystkim, którzy nas wspierali, a szczególnie pani Ewie Czeszejko-Szwangruber, dyrektorowi Centrum Domów dla Dzieci za wsparcie finansowe i mentalne. Wszyscy członkowie drużyny nadal chcą trenować i rozpocząć przygotowania do następnych rozgrywek. Uważam, że nasze sukcesy przekonują pozostałe dzieciaki do ciężkich, systematycznych treningów – twierdzi Paweł Karpowicz.

Drugie miejsce w turnieju wywalczyli: Patrycja Gostumska, Andżelika Rathenow, Klaudia Berlińska, Paulina Wulff, Kinga Gostumska, Paulina Gołaś, Dominika Okraszewska, Piotr Dulski, Patryk Dymidowski i wychowawca Paweł Karpowicz.