Turniej warcabowy

Pomorski turniej warcabowy

Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie będzie organizatorem XI Pomorskiego Turnieju Warcabowego Domów Pomocy Społecznej o Puchar Starosty Kwidzyńskiego. Zawody odbędą się 13 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ul Słowiańskiej 17 w Kwidzynie.

– Pomysł turnieju narodził się w naszym domu. Początkowo był organizowany tylko dla mieszkańców placówki. Później zaczęli w nim uczestniczyć zawodnicy z innych domów. Zapraszam do udziału w turnieju oraz kibicowania warcabistom – mówi Wiesława Cichowicz z Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie.

Z czasem lokalny turniej stał się imprezą obejmującą całe województwo pomorskie. Od początku w organizację turnieju angażuje się Kazimierz Gorlewicz, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. W ubiegłym roku w zawodach udział wzięło prawie 70 warcabistów z blisko 20 domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej oraz innych placówek z Pomorza. W tym roku organizator spodziewa się podobnej liczby zawodników. Od początku turniejowi patronuje starosta kwidzyński. W ubiegłym roku najlepszy był Arkadiusz Wick z Domu Pomocy Społecznej w Strzebielinku. Drugie miejsce zajął Jarosław Delikat z Domu Pomocy Społecznej w Chojnicach, natomiast trzecie Władysław Osiński z Domu Pomocy Społecznej Ostoja w Gdańsku. Niewiele zabrakło do wejścia na podium Mariuszowi Kobusowi z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, który zakończył turniej na czwartym miejscu. Warto wspomnieć, że reprezentacja Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach, prowadzonego przez Fundację „Misericordia” w składzie: Monika Płońska, Mariusz Kobus i Artur Jurczak, zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Lepsi okazali się tylko warcabiści z Domu Pomocy Społecznej w Chojnicach. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Domu Pomocy Społecznej w Strzebielinku. Tegoroczny turniej rozpocznie się o godz. 9:00. Rozgrywki eliminacyjne zaplanowano na godz. 9:15. Turniej finałowy, o ile wszystko przebiegnie zgodnie z planem, rozpocznie się o godz. 12:30.