Uczestniczka Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach na wózku prowadzona przez intruktora

Projekty dla osób niepełnosprawnych

Organizacje pozarządowe zrealizują projekty, których adresatem są niepełnosprawni mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego. Projekty do dofinansowania zostały wybrane w drodze konkursu, przeprowadzonego przez samorząd powiatu kwidzyńskiego, dotyczącego wspierania działań w zakresie integracji oraz szeroko rozumianej rehabilitacji, zmierzających do ograniczenia skutków niepełnosprawności.

Fundacja „Misericordia” uzyskała dofinansowanie na organizację konferencji „30 lat działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie – kierunki rozwoju i nowe wyzwania”. Wsparcie uzyskało też Stowarzyszenie Mieszkańców i Sympatyków Wsi Rakowiec na „Tradycyjną kuchnię Dolnego Powiśla – cykl warsztatów międzypokoleniowych dla mieszkańców powiatu kwidzyńskiego”. Spotkania na temat naturalnego wspierania zdrowia dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin będzie organizowało Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Drogowskaz Serc” w Barcicach, w gminie Ryjewo. Samorząd powiatu przeznaczył na realizację projektów ponad 11 tys. zł. Konkurs dotyczący wspierania działań w zakresie integracji oraz szeroko rozumianej rehabilitacji, zmierzających do ograniczenia skutków niepełnosprawności samorząd powiatu ogłasza każdego roku. Dzięki finansowemu wsparciu projektów przygotowanych przez organizacje pozarządowe każdego roku realizowanych jest wiele projektów dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu kwidzyńskiego.