Uczestnicy turnieju tenisa stołowego podczas gry

Andrzej Cylke najlepszy w turnieju

Andrzej Cylke z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ryjewie, prowadzonego przez Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze”, zajął trzecie miejsce w Kociewsko-Powiślańskich Potyczkach Ping-pongowych. W zawodach wzięło udział ok. 60 niepełnosprawnych tenisistów.

Turniej odbył się w sali gimnastycznej Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie. To kolejne w tym roku zawody rozgrywane w ramach Kociewsko-Powiślańskich Potyczek Ping-pongowych. W poprzedniej edycji niepełnosprawni tenisiści z WTZ w Ryjewie zajęli trzecie miejsce. Tym razem tenisiści z Ryjewa zakończyli turniej na szóstym miejscu. O punkty dla drużyny z WTZ w Ryjewie walczyli: Andrzej Cylke, Marek Jendrzejewski, Piotr Koński i Patrycja Zwierzyńska. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła reprezentacja Domu Pomocy Społecznej w Damaszce, drugie zawodnicy z Domu Pomocy Społecznej w Rudnie, natomiast trzecie tenisiści z Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Marcin Krajnik, reprezentujący DPS w Pelplinie. W turnieju uczestniczyły reprezentacje z dziesięciu placówek: DPS Damaszka, DPS Pelplin, DPS Rokocin, DPS Rudno, DPS Ryjewo, DPS Starogard Gdański, DPS Szpęgawsk, SOSW Pelplin, SDS Gniew i WTZ Ryjewo.

(op)

Zdjęcia: WTZ w Ryjewie