Uczestnicy turnieju warcabowego z dyplomami i nagrodami

Wiosenny Warsztatowy Turniej Warcabowy

Artur Jurczak zwyciężył w Wiosennym Warsztatowym Turnieju Warcabowym, który odbył się w zabytkowym dworku w Górkach. Rywalizacja warcabistów w Warsztacie Terapii Zajęciowej, prowadzonym przez Fundację „Misericordia” to już wieloletnia tradycja. Zawody odbywają się wiosną i jesienią. Jedynie okres pandemii przeszkodził w ich organizacji.

– Do finału zakwalifikowali się Artur Jurczak, Szymon Szpociński, Leszek Śmigielski i Aleksandra Kozikowska. Rozegrali oni kolejne partie, które wyłoniły trzech najlepszych warcabistów turnieju. Pierwsze miejsce zajął Artur Jurczak, natomiast drugi był Szymon Szpociński. Leszek Śmigielski był trzeci – podsumowuje Jerzy Wiśniewski, sędzia główny zawodów.

Puchary i dyplomy najlepszym zawodnikom wręczyli Mieczysław Kulesz, przewodniczący Rady Fundacji „Misericordia”, Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach i Jerzy Wiśniewski. Oprócz czwórki finalistów w zawodach uczestniczyli także Marek Pielecki, Grzegorz Wilczewski, Joanna Kuźniewska, Radosław Stefanowicz, Aleksandra Salińska oraz Izabela Jabłonka, którzy także otrzymali upominki oraz dyplomy za udział w turnieju. Kolejny warsztatowy turniej odbędzie się jesienią.