Przedświąteczne kiermasze

Przez dwie kolejne soboty można było kupić oryginalne ozdoby świąteczne wykonane w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kwidzynie oraz Świetlicach Środowiskowych Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Przedświąteczne kiermasze odbyły się w Centrum Handlowym „Liwa” oraz Galerii Handlowej Kopernik.

– W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy kiermasz w Centrum Handlowym „Liwa”. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom z Centrum za gościnność i wsparcie przy organizacji naszego kiermaszu. Już od kilku lat nasze stoiska można także odwiedzać przed świętami w Galerii Handlowej Kopernik. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które już po raz kolejny umożliwiły nam organizację imprezy w tym miejscu. Oczywiście jak zawsze mogliśmy liczyć na mieszkańców, którzy licznie przybyli, aby zaopatrzyć się w wykonane w naszym warsztacie wyroby. Naszym kiermaszom towarzyszą różne gry i zabawy przygotowane dla najmłodszych. Nie zabrakło także loterii, w której każdy los wygrywał. Co roku dołączają do nas także harcerki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kwidzynie, które zachęcają mieszkańców do odwiedzenie naszych stoisk, a także śpiewają i opiekują się najmłodszymi uczestnikami naszego kiermaszu, uczestniczących w zajęciach artystycznych. Dochód ze sprzedaży wszystkich naszych wyrobów za każdym razem przeznaczany jest w całości na rehabilitację społeczną i zawodową niepełnosprawnych uczestników naszego warsztatu – twierdzi Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.

Organizatorzy przedświątecznych kiermaszów to Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach, prowadzony przez Fundację „Misericordia”, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Świetlice Środowiskowe w Kwidzynie, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kwidzynie, Centrum Handlowym „Liwa” i Galeria Handlowa Kopernik.

Kiermasz Wielkanocny
Pierwszy kiermasz odbył się w Centrum Handlowym „Liwa”. Powodzeniem cieszyła się loteria, w której każdy los wygrywał. Nad przebiegiem losowania czuwały Wanda Wierucka i wolontariuszka Lucyna Barejko z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.
Kiermasz Wielkanocny
Dochód ze sprzedaży wszystkich wyrobów przeznaczany jest w całości na rehabilitację społeczną i zawodową niepełnosprawnych uczestników.