Zawody pływackie

Pływacy przywieźli worek medali

Złote, srebrne i brązowe medale przywieźli niepełnosprawni zawodnicy z Pomorskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych w Chojnicach. Sportowcy reprezentowali kluby Olimpiad Specjalnych działających przy Warsztacie Terapii Zajęciowej, Domu Pomocy Społecznej i Zespole Szkół Specjalnych w Kwidzynie.

Oprócz sukcesów indywidualnych srebro w sztafecie wywalczyli Grzegorz Plewa, Bartosz Karolak, Michał Pryjomski i Kamil Głodowicz z Klubu Olimpiad Specjalnych „Olimp” przy ZSS w Kwidzynie.

– W zawodach udział wzięło ponad 100 zawodników, którzy startowali w różnych grupach sprawnościowych. Nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze, o czym świadczą zdobyte medale. Ciężka, a przede wszystkim regularna praca na basenie opłaciła się. Warto podkreślić, że zawodnicy mieli okazję spotkać się z honorowym gościem imprezy, którym był Lech Stoltman, zdobywca brązowego medalu w pchnięciu kulą podczas igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro – podkreśla Wanda Wierucka, opiekun pływaków z Klubu Olimpiad Specjalnych Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji „Misericordia” w Kwidzynie.

Łukasz Sobczuk (KOS WTZ Kwidzyn) zdobył złoty medal w stylu dowolnym i brązowy medal w stylu grzbietowym. Artur Jurczak (KOS WTZ Kwidzyn) przywiózł z zawodów dwa srebrne medale startując w stylu dowolnym i grzbietowym. Jarosław Chorzępa (KOS WTZ Kwidzyn) zdobył srebro w stylu grzbietowym i brąz w stylu dowolnym. Dwa złote medale przywiozła do Kwidzyna Anna Łopacińska (KOS DPS Kwidzyn). Znakomite wyniki osiągnęli także zawodnicy z Klubu Olimpiad Specjalnych „Olimp” przy Zespole Szkół Specjalnych w Kwidzynie. Grzegorz Plewa zdobył dwa złote medale (styl dowolny na 25 i 50 m), natomiast Bartosz Karolak złoty medal w stylu dowolnym. Ze srebrnym medalem wrócił z zawodów Karol Budzich (styl dowolny). Karol Żółkowski stanął na trzecim stopniu podium (styl dowolny). Podczas zawodów padły także rekordy życiowe zawodników. Ustanowili je Mateusz Gliniecki i Kamil Głodowicz.

Organizatorzy Pomorskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych, to Chojnicki Klub Żeglarski – Sekcja kajakowa „Szansa”, Zespół szkół Specjalnych w Chojnicach i Chojnicki Klub Olimpiad Specjalnych.