Mecz tenisa stołowego

Rywalizacja niepełnosprawnych sportowców

Niepełnosprawni tenisiści i gimnastycy z Pomorza wzięli udział w XIII Pomorskim Turnieju Tenisa Stołowego i X Mityngu Gimnastycznym Olimpiad Specjalnych. Impreza, która odbyła się w Kwidzynie zgromadziła ok. 60 sportowców. Spośród złotych medalistów wylosowano dziesięciu zawodników z Pomorza, którzy będą reprezentowali województwo pomorskie w Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy.

Mecz tenisa stołowego

O szczęśliwych losach może mówić aż czterech sportowców z powiatu kwidzyńskiego. Będą oni reprezentowali pomorski oddział Olimpiad Specjalnych podczas największych tegorocznych zawodów w kraju, organizowanych dla niepełnosprawnych sportowców. Kibicowali im między innymi senator Leszek Czarnobaj, Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu, Włodzimierz Dawidowski z zarządu powiatu oraz Kazimierz Gorlewicz, przewodniczący rady miejskiej w Kwidzynie oraz Marcin Ostrowski, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych. Niepełnosprawnych sportowców, trenerów oraz gości witała Róża Banasik-Zarańska, wiceprezes ds. Sportu Olimpiad Specjalnych Polska.

Zawody gimnastyczne

– Jak zawsze Kwidzyn jest bardzo przyjazny dla sportowców niepełnosprawnych. Podczas organizacji zawodów, zarówno na szczeblu wojewódzkim, jak i krajowym, zawsze możemy liczyć na pomoc, dlatego przy tej okazji dziękują włodarzom za użyczanie obiektów oraz wsparcie i oczywiście liczę na dalszą współpracę – mówi Róża Banasik-Zarańska.

Ewa Detko-Traczyk, dyrektor regionalny Olimpiad Specjalnych w województwie pomorskim, cieszy się, że tak liczna grupa sportowców z Pomorza przyjechała do Kwidzyna.

– Przyjechali nie tylko tenisiści, ale także gimnastycy i gimnastyczki. Gimnastyka to dyscyplina, która dopiero raczkuje w Olimpiadach Specjalnych, ale mam nadzieję, że się rozwinie. Zawody przebiegły bardzo sprawnie. Medali było bardzo dużo, więc wszyscy powinni być zadowoleni – mówi Ewa Detko-Traczyk.

Zdjęcie grupowe uczestników turnieju

Podczas zawodów wylosowano dziesięciu zawodników z Pomorza, którzy będą reprezentowali województwo pomorskie w Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy w tenisie stołowym i gimnastyce. Cztery miejsca wylosowali niepełnosprawni sportowcy z powiatu kwidzyńskiego. To Klaudia Klonowska (Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie), Zbigniew Kaszuba (Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie), Leszek Roman (Dom Pomocy Społecznej w Ryjewie) i Mateusz Jarosz (Zespół Szkół Specjalnych w Kwidzynie). Organizatorzy to Zespół Szkół Specjalnych w Kwidzynie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie oraz Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Współorganizatorzy to Starostwo Powiatowe w Kwidzynie, Urząd Miejski w Kwidzynie, Kwidzyńskie Centrum Sportu i Rekreacji oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.