Zawodnicy podczas biegu

Rywalizowali niepełnosprawni biegacze

Na stadionie miejskim w Kwidzynie odbył się Unijny Ogólnopolski Bieg Uliczny. Wydarzeniu towarzyszył Unijny Bieg Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem biegu jest Kwidzyński Klub Lekkoatletyczny „Rodło”. Osoby niepełnosprawne wystartowały razem, jednak ze względu na wiek oraz różne poziomy niepełnosprawności medale zostały przyznane w kilku kategoriach wiekowych, w tym także w kategorii wózków ręcznych.

W biegu kobiet powyżej 18 roku życia zwyciężyła Monika Korzyńska ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Kwidzynie. Wśród panów powyżej 18 roku życia najszybszy okazał się Krystian Wojtyra, także reprezentant Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Kwidzynie. Natalia Korzyńska (SPDP Kwidzyn) wygrała w kategorii kobiet do 18 lat, natomiast najszybszy z zawodników w tej samej kategorii był Dariusz Falkowski (SPDP Kwidzyn). W kategorii wózków inwalidzkich ręcznych zwyciężyła Katarzyna Słysz z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Okrągłej Łące. Zawodnikom kibicowali między innymi Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu kwidzyńskiego, Wiesław Wosiak, wicestarosta kwidzyński, Piotr Widz, wiceburmistrz Kwidzyna i Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie. Gości powitał oraz poprowadził imprezę Lech Kwiatkowski, prezes Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło”. Przed rozpoczęciem biegu Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu kwidzyńskiego i Wiesław Wosiak, wicestarosta kwidzyński, wręczyli wyróżnienia najlepszym zawodnikom Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło” oraz wyróżnienia dla trenerów. Unijny Ogólnopolski Bieg Uliczny zorganizowany został po raz dwudziesty, natomiast Unijny Bieg Osób Niepełnosprawnych po raz osiemnasty.