Poprzednia siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie przy ulicy Grudziądzkiej

Sfinansują stanowisko pracy

Projekt dotyczący aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych będzie realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Kwidzynie w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

To kontynuacja programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który został uruchomiony w 2003 roku. Realizatorem programu jest samorząd powiatowy. Jego celem jest między innymi likwidacja barier architektonicznych i transportowych, a także aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych. O pieniądze ubiegać się mogą instytucje oraz samorządy.

– To nieduży projekt polegający na aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych poprzez refundację kosztów wyposażenia stanowisk pracy. Podpisaliśmy wspólnie ze starostą Jerzy Godzikiem umowę z Powiatowym Urzędem Pracy na jego realizację. Dyrektor PUP dostał upoważnienie do realizacji tego projektu. Przyznana kwota to ok. 23 tys. zł – wyjaśnia Włodzimierz Dawidowski z zarządu powiatu kwidzyńskiego.

To jedyny projekt, który uzyskał dofinansowanie w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Pozostałe trzy projekty z powodu braku środków PFRON nie będą zrealizowane w tym roku. To modernizacja windy w budynku, w którym siedzibę ma Powiatowy Urząd Pracy w Kwidzynie. Chodziło o zakup windy z zastosowaniem rozwiązań ułatwiających obsługę przez osoby niepełnosprawne, dostosowania budynku Zespołu Szkól Specjalnych w Kwidzynie do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez przebudowę sceny znajdującej się w sali gimnastycznej i wykonanie podjazdu dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz dofinansowanie zakupu samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych, które uczestniczą w zajęciach Warsztatu Terapii Zajęciowej, prowadzonych przez Stowarzyszenia Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie.