Ćwiczenia Straży Pożarnej na terenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach

Strażacy ćwiczyli na terenie WTZ

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie ćwiczyli na terenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach, w którym prowadzona jest rehabilitacja społeczna i zawodowa niepełnosprawnych mieszkańców powiatu kwidzyńskiego. Celem ćwiczeń w obiekcie prowadzonym przez Fundację „Misericordia” było rozpoznanie możliwości i warunków prowadzenia działań ratowniczych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej, zapoznanie się z drogami dojazdowymi oraz możliwością manewrowania pojazdami pożarniczymi, sprawdzenie zaopatrzenia wodnego na wypadek powstania pożaru oraz sprawdzenie oznakowania informacyjno-ostrzegawczego. Ćwiczenia prowadzone były przez trzy dni, od 25 do 27 października.

(op)