Laureaci zawodów pływackich z nagrodami

Sukces niepełnosprawnych pływaków

Reprezentacja Domu Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie zajęła trzecie miejsce podczas Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów Pływackich Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Akces Swim” w Gdańsku. Niepełnosprawni pływacy z DPS w Ryjewie oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach zdobyli też cztery medale indywidualnie.

Konrad Stachewicz w stylu dowolnym zdobył złoty medal. Piotr Belt w tej samej konkurencji zajął trzecie miejsce. Obaj reprezentowali Dom Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie. Magdalena Kuter z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach (gmina Kwidzyn), prowadzonego przez Fundację „Misericordia” wywalczyła srebrny medal w stylu dowolnym. Magdalena Ginter, także z WTZ w Górkach, zajęła trzecie miejsce w stylu rekreacyjnym z deską do nauki pływania. Zawody odbyły się w Gdańskim Ośrodku Sportu w Gdańsku Oruni. Fundacja Rozwoju Integracji Społecznej AKCES, organizator wydarzenia, podaje, że w zawodach uczestniczyło 75 zawodników i była to rekordowa liczba. To już czwarte Ogólnopolskie Integracyjne Zawody Pływackie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Akces Swim”. Cel zawodów to między innymi popularyzacja sportu pływackiego wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz propagowanie zdrowego trybu życia. Kolejne zawody w przyszłym roku.