Reprezentacja Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach

Trzy medale dla zawodników z WTZ w Górkach

Dwa srebrne i jeden brązowy medal zdobyli uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach podczas Spartakiady Osób Niepełnosprawnych w Łasinie, w powiecie grudziądzkim. Zawody odbyły się na stadionie miejskim. To trzecia spartakiada, której organizatorem jest Fundacja Ochrony Zdrowia i Rehabilitacji Niepełnosprawnych w Łasinie.

Mateusz Ditrychkeit przywiózł ze spartakiady medale srebrny i brązowy. Drugie miejsce zajął w rzucie lotkami, natomiast trzecie w skoku w dal z miejsca osiągając wynik 2,21 m. Srebrny medal w strzelaniu z wiatrówki zdobył Przemysław Rutkowski. Jego rywal wyprzedził go tylko o jeden punkt. Każdy zawodnik wziął udział w trzech wybranych przez siebie konkurencjach indywidualnych. Odbyły się też konkurencje drużynowe: kozłowanie piłką na czas, bieg w workach, wbijanie gwoździ na czas i slalom na deskorolce. Warsztat Terapii Zajęciowej, prowadzony przez Fundację „Misericordia” w Górkach, zajął czwarte miejsce w zmaganiach drużynowych. Punkty dla drużyny zdobywali: Łukasz Hartman, Przemysław Rutkowski, Sławomir Dytrych, Mateusz Ditrychkeit, Piotr Baran i Radosław Stefanowicz. Opiekunami zawodników z WTZ w Górkach, reprezentujących powiat kwidzyński, byli Marcin Zawadzki i Jerzy Wiśniewski.

Główne cele spartakiady, organizowanej przez Fundację Ochrony Zdrowia i Rehabilitacji Niepełnosprawnych w Łasinie, to integracja osób niepełnosprawnych, kształtowanie zdrowej rywalizacji sportowej, aktywizacja środowisk osób z niepełnosprawnością oraz popularyzacja terapii ruchem dla relaksu psychicznego i fizycznego.