Uczestnicy Dziennego Domu Pobytu w Kwidzynie przy stołach

Świętowali seniorzy z kwidzyńskiego „Pałacyku”

Pięć lat funkcjonowania Dziennego Domu Pobytu w Kwidzynie uczcili seniorzy, którzy korzystają z zajęć prowadzonych w placówce. Uczestnicy, pracownicy, osoby współpracujące oraz zaproszeni goście, w tym Piotr Widz, wiceburmistrz Kwidzyna, spotkali się z tej okazji w restauracji.

Dom działa od września 2017 roku. Dla seniorów prowadzone są różne zajęcia, w tym edukacyjne, aktywności ruchowej i sportowo-rekreacyjne, a także związane z aktywizacją społeczną.

– Były podziękowania, kwiaty oraz podarunki od seniorów i gości. Pan Antoni, nasz były uczestnik, przeczytał wiersze o naszym domu własnego autorstwa. Nasi goście i osoby z nami współpracujące zostały obdarowane prezentami, które wykonali seniorzy w ramach terapii zajęciowej. Był też pyszny tort, muzyka i tańce. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wspólnie z nami celebrować ten dzień. Szczególne podziękowania należą się naszym uczestnikom za to, że pomimo wieku, schorzeń i różnych dolegliwości, przychodzą do nas, niektórzy od samego początku. Mamy nadzieję, że oferta placówki daje seniorom z naszego miasta możliwość realizowania własnych pasji na różnych polach zainteresowań – mówi Małgorzata Jedlina, koordynator domu.

Dodaje, że obecnie nazwa placówki to Dzienny Dom Pobytu „Pałacyk”. Z zajęć prowadzonych w placówce korzysta 34 seniorów, w tym 18 osób przychodzi na zajęcia codziennie, 7 osób dwa razy w tygodniu, a 9 trzy razy w tygodniu. W okresie pandemii siedziba placówki wprawdzie była niedostępna dla seniorów, ale cała działalność prowadzona była w domach seniorów do czasu wznowienia zajęć stacjonarnych. Dzienny Dom Pobytu „Pałacyk” powstał w zmodernizowanym gmachu przy ul. Warszawskiej. Aby zostać uczestnikiem zajęć, trzeba być mieszkańcem miasta, nie pracować zawodowo (w wieku 60+, zarówno kobiety, jak i mężczyźni). Dom przeznaczony jest dla osób, które są samodzielne i nie wymagają opieki. Placówka funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:00. Seniorom zapewniane są posiłki w formie śniadania i jednego gorącego posiłku.

Zdjęcia: Dzienny Dom Pobytu „Pałacyk”

Plakat zachęcający seniorów do zgłoszenia się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kwidzynie po opaskę telemedyczną