Zawodnicy podczas turnieju

Towarzyski Turniej Chińczyka w Ryjewie

Maria Olech, zawodniczka Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie, zwyciężyła w Towarzyskim Turnieju Chińczyka. Organizatorem zawodów był Dom Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie. Zawodnicy walczyli o Puchar Dyrektora DPS w Ryjewie Kazimierza Gorlewicza.

– W zawodach wzięło udział 26 zawodników reprezentujących domy pomocy społecznej w Rudnie, Damaszce, Starogardzie Gdańskim, Rokocinie, Kwidzynie i oczywiście Ryjewie. Indywidualnie najlepsza okazała się Maria Olech, zawodniczka DPS w Kwidzynie. Drugie miejsce zajął Sebastian Szwarc z DPS w Rudnie, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Wiesław Lesiczka, reprezentant „Słonecznego Wzgórza”. Wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach otrzymali dyplomy oraz nagrody. Był to pierwszy turniej chińczyka zorganizowany dla mieszkańców domów pomocy społecznej i prawdopodobnie nie ostatni, gdyż zawodnicy i opiekunowie wyrażali chęć uczestniczenia w kolejnych tego typu spotkaniach, zwłaszcza, że przebiegało ono w serdecznej i przyjaznej atmosferze – stwierdził Tomasz Chojnacki z Dom Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie.

W rywalizacji drużynowej najlepsi okazali się zawodnicy z Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Domu Pomocy Społecznej w Rudnie, natomiast na trzecim miejscu turniej zakończyła drużyna z Domu Pomocy Społecznej w Damaszce.

(op)

Zdjęcia: Tomasz Chojnacki