Uczestnicy turnieju tenisowego

Walczyli o puchar prezesa Fundacji „Misericordia”

Artur Jurczak, uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach, zwyciężył w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Fundacji „Misericordia”. Drugie miejsce zajął Daniel Kuriata, natomiast na trzecim miejscu zakończył Łukasz Hartman. Puchary i dyplomy zawodnikom wręczył Kazimierz Gorlewicz, prezes Fundacji „Misericordia”.

Tenisiści z WTZ w Górkach, trenowani przez Mariana Behnke, zajmują czołowe miejsca w Pomorskiej Lidze Tenisa Stołowego, jednak z powodu pandemii już drugi rok nie mogli uczestniczyć w rozgrywkach. Turniej przy zachowaniu wszystkich zasad sanitarnych odbył się w zabytkowym dworku w Górkach, który jest siedzibą Warsztatu Terapii Zajęciowej, prowadzonego przez Fundację „Misericordia”. Zawody trwały dwa dni. W pierwszym dniu rozegrano eliminacje, natomiast w drugim odbyły się finałowe mecze z udziałem najlepszych tenisistów. Artur Jurczak po zdobyciu pierwszego miejsca zagrał z Kazimierzem Gorlewiczem, prezesem Fundacji „Misericordia”, a także z Marianem Behnke, trenerem tenisistów z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach. Niepełnosprawni tenisiści mają nadzieję, że w przyszłym roku uda się wrócić do rozgrywek w ramach Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego. Zależeć to jednak będzie od sytuacji związanej z pandemią. Rozegrany turniej pozwolił jednak chociaż w części zrekompensować brak możliwości udziału w rozgrywkach ligowych.