Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z wielkanocnymi ozdobami

Wielkanocne kiermasze WTZ

Zajączki, baranki, koszyki i pisanki, to tylko niektóre z wyrobów, które pojawiły się na stoiskach podczas corocznych przedświątecznych kiermaszów wielkanocnych organizowanych przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.

Mieszkańcy mogli zaopatrzyć się w wyjątkowe i niepowtarzalne ozdoby, które upiększą podczas świąt każdy dom. Współorganizatorzy kiermaszów to Centrum Handlowe „Liwa”, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Janusza Korczaka oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Elbląskiej w Kwidzynie.

– W tym roku kiermasz odbył się dwa razy w Centrum Handlowym „Liwa”, z którym współpracujemy już kolejny rok. Bardzo dziękujemy za wsparcie kierownictwu Centrum. Kiermasze organizujemy już od kilkunastu lat. Dochód ze sprzedaży wyrobów w całości przeznaczamy na rehabilitację społeczną i zawodowa niepełnosprawnych uczestników naszego warsztatu. Kiermasz to nie możliwość kupienia przez odwiedzających nasze stoiska oryginalnych i niedrogich ozdób świątecznych, wykonanych podczas zajęć prowadzonych w warsztacie, ale także okazja na zaprezentowanie naszej oferty dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu. Kiermaszu nie organizujemy jednak sami. Już kolejny rok jego współorganizatorami są Świetlice Środowiskowe Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Elbląskiej, które prezentują swoje wyroby wykonane podczas pracy z dziećmi i młodzieżą oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, który uczestniczy między innymi w prowadzeniu zajęć dla dzieci, które towarzyszą kiermaszowi – mówi Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach.

Warsztat od 2004 roku prowadzi Fundacja „Misericordia”.

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z wielkanocnymi ozdobami