Reprezentacja Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie

Word nie miał dla nich tajemnic

Maciej Byszkowski, Łukasz Sobczuk i Przemysław Rutkowski zajęli drugie miejsce podczas Sprawdzianu Umiejętności Informatycznych Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Zawody odbyły się w Elblągu. Niepełnosprawni zawodnicy reprezentowali Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie. Celem imprezy było wykazanie gotowości uczestników WTZ do podjęcia zatrudnienia, a także zachęcanie do samodzielności.

– Sprawdzian odbył się w Zespole Szkół Mechanicznych w Elblągu. W rywalizacji udział wzięło siedem warsztatów z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Oprócz naszego zespołu i ekipy gospodarzy w zawodach uczestniczyły warsztaty z gminy Ryjewo, Nidzicy, Ornety, Nowego Miasta Lubawskiego i Górowa Iławeckiego. Przygotowywaliśmy się do sprawdzianu prawie dwa miesiące podczas zajęć w naszym warsztacie. Trening się opłacił, gdyż zajęliśmy drugie miejsce w konkursie. Zawodnicy mieli do wykonania ponad dwadzieścia zadań, w których musieli wykazać się znajomością obsługi komputera, umiejętnością pracy w programie Paint czy Microsoft Word. Zwyciężyli gospodarze, ale niewiele zabrakło nam do zwycięstwa, o które będziemy chcieli powalczyć w przyszłym roku – mówi Marcin Zawadzki, opiekun zawodników z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach.

Przemysław Rutkowski, biorący udział w konkursie, wyjaśnia, że zadania ze znajomości obsługi programów Paint i Word polegały na zrobieniu rysunku w Paincie określonych wymiarach i przygotowaniu dokumentu w Wordzie, postępując według poleceń.

– Wbrew pozorom nie było to aż tak trudne, tym bardziej, że niemal identyczne zadania ćwiczyliśmy podczas zajęć w pracowni komputerowej. Mogę się zgodzić z innymi uczestnikami, że najtrudniejszym elementem sprawdzianu była praca na tabelach. Informatyką interesuję się praktycznie od zawsze, więc nie miałem problemów z zadaniami. Na stanowiskach komputerowych, z których korzystaliśmy podczas sprawdzianu, jest zainstalowana starsza wersja Worda, co było pewnym utrudnieniem, ale i z tym dałem sobie radę – twierdzi Przemysław Rutkowski.

Dobrze spisali się także zawodnicy z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ryjewie, którzy zajęli czwarte miejsce w konkursie. Organizatorzy sprawdzianu informatycznego to Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Tacy sami”, Stowarzyszenie „Tacy sami” i Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu.

Reprezentacja Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie
Reprezentacja Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie odbiera nagrody